PUFLAR

Evinizin her yerine yakışacak olan pufların kullanım alanları çok geniş. Yıllardan beri makyaj masasını tamamlayan bir aksesuar olan puflar, artık tüm yaşam alanlarında kullanılmakta. Yani artık pufların özellikleri arasında aksesuar olmak dışında ergonomi sağlayan yapısı ve pratikliği de keşfedilmiş durumda. Puflar artık sadece yatak odalarının değil; salon, oturma odası, yemek odası ve hatta mutfaklarda da kullanılıyor.

PUFLARIN KULLANILIŞI

Puflar en bilinen şekliyle makyaj masalarının, eski adıyla tuvalet masalarının yanında kullanılırlar. Yine yatak odasında klasik ya da modern tarzda yatakların ucuna koyularak, yatağın tamamlayıcısı olurlar. Bu kullanım şekline sadece evlerde değil otel odalarında da sık rastlarız. Yatak ucuna eklenen puflar giysileri ya da diğer eşyaları üzerine koymak için pratiklik sağlar. Yatak ucu için üretilmiş puflar genellikle bank şeklinde, dikdörtgen biçimde oluyor. Bu bank puflar tek başlarına oturak olarak tasarlandığında oturma odaları ve salonların yanı sıra mutfak için vazgeçilmez oluyorlar. Mutfak ya da yemek odalarında şıklığı, rahatlığı ve ergonomisi ile sandalye görevi görüyorlar.

Oturma odalarında koltukların yanına konulan pufların özellikleri ise üzerinde bardak, kumanda, telefon gibi küçük eşyalarınızı muhafaza etmektir. Aynı zamanda rahatınız için pufun üzerine ayaklarınızı uzatıp konforun tadını çıkarabilirsiniz. Aynı şekilde kullanacağınız puflar, orta sehpa görevi gören büyük boyutlarda da olabilir. Puflar sehpa ya da orta sehpa görevi gördüğünde üzerindeki eşyaları koruması için daha sert üretiliyor. Pufların kullanım alanları içinde köşe koltuk takımlarına eşlik etmek de var. Köşe koltuklarının ek aksesuarı olarak pratikliğiyle bizlere konfor sağlıyor. Rahatlık hissi veren pufları antrelerde ve evlerin girişlerinde de görmek mümkün. Pufların özellikleri olan rahatlık sağlama ve hayatımızı kolaylaştırma işlevleri de antrelerde göze çarpıyor. Örneğin evinize girdiğinizde çantanızı, montunuzu ya da elinizdeki herhangi bir nesneyi pufun üzerine koyabilir; ayakkabılarınızı çıkarır ya da giyerken oturma rahatlığını size puflar yaratır.

Modern evlerin vazgeçilmezi giyinme odalarında da puf oturaklar, antrelerde olduğu gibi benzer bir işlev görmekte. Pufların özellikleri arasında koltuk görevi görmek de var. Kendi malzemesinden yapılmış arkalıkları olan ya da orta noktasına doğru içe göçen puf oturaklarla döşenmiş bir oturma odası düşünün. Evinizde rahatlık hissinin doruğa çıkacağı ve modern bir görünüm yakalayacağınız bir odanız olmuş olacak. Pufları koltuk gibi kullanıp bir odayı ya da odanın bir bölümünü puf koltuklarla döşeyerek çocuklarınıza oyun odaları yaratabilirsiniz. Puf sandıklar da yeni trend. Daha sert malzemelerden üretilen puflar, kapaklı yapıldığında hem oturma rahatlığı sağlayan hem de içine eşyalarınızı koyabileceğiniz bir sandık görevi görüyor. Ayaklı ya da ayaksız da üretilebilen puflar bir çok işlevi, mobilyalarınızın tamamlayıcı aksesuarı ve sınırsız farklı çeşidiyle sizi estetiğe ve rahatlığa çağırıyor.

DİĞER KATEGORİLERİMİZ

DERİ VE KUMAŞ DÖŞEMELER İÇİN

İLETİŞİME GEÇİN